Náš tým

Mgr. Petra Leder

Zakladatelka mateřské a základní školy KUBUKI,
ředitelka a učitelka, absolventka diplomových kurzů Montessori pedagogiky pro mateřskou i základní školu

Po ukončení vzdělávání ve Vídni v roce 1998 jsem dostala příležitost pracovat v týmu pedagogických pracovníků v mateřské škole Anny Freud. Cílem mé práce bylo seznámit se s inovativními vzdělávacími koncepty a uvést je do praxe. Tři pilíře pedagogické práce - praxe, výzkum a výuka - byly těžištěm mé tamější práce. Získala jsem mnoho různorodých a cenných zkušeností doma i v zahraničí ve školkách, školách a při vzdělávání dospělých. 

Každý den si užívám hravé živosti a bublající kreativity dětí. Vždy mě ohromuje jejich otevřenost, empatie a zdánlivě nekonečná rozmanitost jejich učení a projevu. Práce s dětmi je pro mě jako dar a KUBUKI víc než jen práce.

Výstavbou mateřské a základní školy jsem chtěla vytvořit místo, kde se rodiče, děti a učitelé mohou setkávat jako rovnocenní partneři. 

Místo, kde se splní sny, kde se můžeme navzájem inspirovat a s kreativitou vytvářet nové věci. Místo, kde je možné poučit se z chyb, růst a dále se rozvíjet.

Šárka Losová

Učitelka mateřské školy, zástupkyně ředitelky

 

Dívat se na svět očima dětí, být dětem dobrým průvodcem, žasnout spolu s nimi při poznávání světa kolem nich a radovat se z každého jejich pokroku, to je mou touhou v každém pracovním dni.

V Mateřské škole působím od jejích počátků a je mi potěšením poznávat tolik různorodých dětí a společně s rodiči hledat v hlubinách výchovy nádherné diamanty.

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity, obor učitelství pro mateřské školy, absolvovala kurs Montessori pedagogiky. Mezi mé silné stránky patří hudba, dramatika, filozofování s dětmi a pohybové aktivity.

Být v týmu s ostatními lidmi, zde ve školce nebo kdekoliv jinde, je pro mě každodenní uvědomování si, že jsme každý jiný, díváme se na svět jinýma očima. Učím se tak dávat prostor ostatním, naslouchat jim a zároveň získávám tak potřebnou zpětnou vazbu, ať je jakákoliv.

Proč pracuji právě ve školce KUBUKI? Mám ji ráda!

Kateřina Fialková

Asistentka pedagoga v ZŠ

KUBUKI je pro mě tým lidí, kteří mají stejný cíl – pomoci dětem na jejich cestě k samostatnosti a zodpovědnosti. Týmová spolupráce je jedním ze základních pilířů v KUBUKI a mou touhou je podporovat ostatní členy týmu svou ochotou pomoci a připraveností čelit novým výzvám. Po absolvování gymnázia jsem vystudovala Vyšší odbornou školu, obor komerční právo. Po několika letech v pracovním procesu jsem odešla na mateřskou dovolenou a s našimi třemi dětmi  jsem zůstala doma 15 let. Vyučovala jsem je na celém 1. stupni základní školy v tzv. domácí škole a tato zkušenost mě utvrdila v tom, že individuální přístup je klíčem ke zdravému vztahu s lidmi každého věku. Absolvovala jsem akreditované kurzy Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, Studium pro asistenty pedagoga a také kurz Montessori pedagogiky v Linci pro mateřské a v Brně pro základní školy. Ráda s dětmi trávím čas nad knížkou a prozkoumávám s nimi přírodu kolem nás. Těší mě rovněž být podporou dětem při jejich prvních krůčcích ve škole a ukázat jim, že učení může být velké dobrodružství!

Jitka Gabrielova

Mgr. Jitka Gabrielová

Učitelka prvního stupně základní školy


Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a od té doby pracuji jako učitelka na 1. stupni základní školy.

Každodenní práce s dětmi mě neustále obohacuje, jejich nadšení, radost a upřímnost mě fascinují. Ráda s nimi objevuji svět, mojí oblíbenou učebnou plnou inspirace je příroda, kterou můžeme s dětmi pozorovat a vnímat všemi smysly.

Velmi mě obohatilo a proměnilo setkání s kineziologií. Vystudovala jsem metodu One Brain, která pomáhá lidem vyrovnat se s náročnými životními situacemi a událostmi a přijmout je jako dar.

Jednoho dne se přede mnou otevřely dveře do KUBUKI. Moje srdce zajásalo.


Pavla Sudová

Učitelka mateřské školy

Práce v KUBUKI není pro mě jen zaměstnání, ale místo, kde i v roli pedagoga získávám zkušenosti a učím se novým věcem. Být flexibilní je u mě na prvním místě, dokázat sdílet nápady a myšlenky je klíčem k vytvoření ideálního prostředí. 

Dítě není jen malý člověk, jak se na první pohled zdá. Za každým se skrývá mnoho otázek, velká fantazie, ale i velký strach a nejistota, která potřebuje pomoc a radu dospělého. A já jsem ráda, že tím dospělým pro děti můžu být. 

Úžasnou věcí, která je velmi prostá, je, být dětem  rovnocenným kamarádem, rádcem a oporou. 
Vystudovala jsem Střední odbornou školu obor předškolní a mimoškolní pedagogika v Horšovském Týně. Během čtyř let mého studia jsem působila v několika školkách jako praktikantka a mohla tak rozšiřovat své znalosti a vědomosti. Různorodost dětí mě utvrdila v tom, že přistupovat ke každému individuálně je to nejdůležitější v přístupu učitele. 
 Jsem ráda za kolektiv, který zde, v KUBUKI, máme. Beru nás jako partu, kde každý dá kousek a výsledkem je skvělý celek.

Katharina Weiss

Průvodce v mateřské škole, základní škole a školní družině

V týmu KUBUKI jsem od roku 2021 a najdete mě ve školce i ve škole. Miluji přesně tuhle pestrost s dětmi a zdejší každodenní život. Nikdy to není nuda. Nejvíc se mi ale asi líbí, že svou kreativitu, zručnost a své bohaté znalosti o zvířatech a přírodě mohu předávat dětem.

Pocházím z Německa a v roce 2017 jsem se přestěhovala do České republiky. Jazyk, kterým děti doprovázím, je němčina. Je skvělé vidět, že s trpělivostí, trochou času a lásky lze jazyk dětem tak dobře předat. Budování slovní zásoby dětí a porozumění jazyku v útlém věku je velkým darem do budoucna - mluvím z vlastní zkušenosti, protože můj syn vyrůstá ve dvou rodných jazycích.

„Kreativita je, když si něčeho všimnete a něco vás při tom napadne.“
Gerhard Uhlenbruck

Petra Kostelanská

Asistentka pedagoga v ZŠ

Při práci s dětmi si připomínám, že jsem sama byla dítětem a zároveň mě těší být dospělou

 a provázet děti na jejich cestě ke dospělosti. Být samostatný, zodpovědný a ohleduplný k sobě i k druhým je podle mě to, o čem škola a vzdělání je. Vzdělání je dar, kterého bychom si měli vážit. Myslím, že KUBUKI má tento pohled a směr, a proto tu pracuji.

Vystudovala jsem střední zemědělskou školu a mateřskou „dovolenou“ jsem si prodloužila, abych mohla vzdělávat naše tři děti na prvním stupni základní školy v tzv. domácí škole. V této době  jsem také vedla kroužky keramiky a kytary při DDM. Doplnila jsem si vzdělání o kurzy Asistent pedagoga, Pedagog volného času a Vychovatel. A protože člověk se učí celý život, vystudovala jsem současně ještě Vyšší odbornou školu zahradnickou v Mělníku a nyní studuji na České zemědělské univerzitě.
 

Malý princ: „Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.“

Antoine de Saint-Exupéry 

Becky

KUBUKI kamarádka a mentor
 
Becky se tu jednou objevila a už zůstala. Je to ta nejtrpělivější kočka, která miluje děti a jejich mazlení. Becky nás adoptovala a je součástí našeho outdoorového týmu KUBUKI. 

Hledáme učitele!